Dla jakich ras psów rekomendowane są swetry WOOLDOG?

Dla jakich ras psów rekomendowane są swetry WOOLDOG?

Ekskluzywna odzież dla psa WOOLDOG jest dostosowana do różnych ras psów. Oferujemy zarówno standardowe rozmiary pasujące na konkretne rasy piesków, jak i możliwość zamówienia sweterka w niestandardowym rozmiarze, dlatego że dla nas każdy pies jest wyjątkowy i zasługuje na to, co najlepsze. Nie zapominajmy o naszych szczeniaczkach, dla nich też przygotujemy sweter na wymiar :)

Psy bez bujnej okrywy włosowej czy podszerstka (w tym także wszystkie szczeniaki) po prostu marzną w chłodniejsze dni – to naukowo potwierdzone. Eleganckie i ciepłe swetry WOOLDOG w standardowych rozmiarach pasują na wiele ras psów, ale też na kundelki. Poniżej przedstawiamy krótką ściągawkę wraz z przybliżonymi wymiarami odzieży na konkretne rasy psów, dla których rekomendowane jest okrycie wierzchnie:
 

Basenji – piesek rasy pierwotnej pochodzący z Afryki środkowej. Pies taki ma zwykle 57-64 cm obwodu w klatce i 45-50 cm długości pleców.

 

Buldog francuski – tzw. pies do towarzystwa wywodzący się z Anglii od buldoga angielskiego. Ma zwykle 48-56 cm obwodu w klatce i 40 cm długości pleców.

 

Buldog angielski – to stara rasa psa, z której wywodzi się między innymi buldog francuski. Waży zwykle 22-25 kg.

 

Boston terrier – to typowy piesek do towarzystwa, którego waga może dochodzić do 11 kg. Boston terrier ma 48-56 cm obwodu w klatce i 40 cm długości pleców.

 

Charcik włoski – to starożytna rasa psa myśliwskiego i wyścigowego o wadze do 5 kg. Charcik włoski ma 39-44 cm obwodu w klatce i 35-39 cm długości pleców.

 

Chart angielski – to pies wyścigowy z Anglii. Ma 74-88 cm obwodu w klatce i 69-78 cm długości pleców.

 

Chihuahua – rasa ta pochodzi z Ameryki Południowej i występuje w dwóch odmianach – krótkowłosej i długowłosej. Chihuahua ma 22-26 cm obwodu w klatce i 22 cm długości pleców.

 

Grzywacz chiński – pochodzi z Chin i jest typowym psem do towarzystwa. Ma 36-42 cm obwodu w klatce i 30 cm długości pleców.

 

Jack Russell – młoda rasa psa stworzona w 2000 roku i nazwana na cześć hodowcy. Pieski mają 42-48 cm obwodu w klatce i 35 cm długości pleców.

 

Jamnik oraz jamnik miniaturka – pies ten wywodzi się z Niemiec i ma 30-36 cm obwodu w klatce i 27 cm długości pleców.


Kundelek – chyba nie trzeba opisywać, jest to typowy mieszaniec różnych ras i jest spotykany we wszelkich możliwych rozmiarach.

Maltańczyk – jest jedną z najstarszych ras psów na świecie. Maltańczyki wywodzą się z wyspy Maledy i mają 30-36 cm obwodu w klatce i 27 cm długości pleców.

 

Mops – pochodzi z Chin i kiedyś być rasą zastrzeżoną jedynie dla dworu królewskiego. Ma 42-48 cm obwodu w klatce i 35 cm długości pleców.

 

Parson Russell Terrier – pies ten podobnie jak Jack Russel został wyhodowany przez Johna „Jacka” Russella. Osiąga wagę do 10 kg.


Toy poddle – wywodzi się najprawdopodobniej z Francji. Osiąga wagę do ok. 7 kg i ma 26-30 cm obwodu w klatce i 24 cm długości pleców.


Shih-tzu – rasa ta poschodzi z Tybetu i ma 42-48 cm obwodu w klatce i 35 cm długości pleców.


West terrier – pies ten pochodzi ze Szkocji i ma ok. 36-42 cm obwodu w klatce i 30 cm długości pleców.


Whippet – wyścigowy pies pochodzący z Anglii. Jego waga dochodzi do 20 kg. Piesek ma 54-65 cm obwodu w klatce i 49-56 cm długości pleców.

York – wywodzi się z Wielkiej Brytanii i pochodzi prawdopodobnie od maltańczyka. Ma 26-30 cm obwodu w klatce i 24 cm długości pleców.W WOOLDOG dbamy o wszystkie psy, niezależnie od rasy i wymiarów, dlatego oferujemy możliwość zamówienia sweterka na wymiar. Wystarczy tylko zmierzyć obwód klatki pupila tuż za przednimi łapami oraz długość jego pleców od szyi do nasady ogona. W naszej pracowni stworzymy sweterek idealnie dopasowany do tych wymiarów i maksymalnie komfortowy dla Twojego pupila.

 

Zadbaj o swojego psa i podaruj mu odrobinę wspaniałej miękkości. Wybierz sweter WOOLDOG stworzony ręcznie i z wysokogatunkowej wełny. Sweterek dla psa naszej produkcji będzie idealnie dopasowany do rozmiarów pupila i ogrzeje go nawet w najchłodniejsze dni, a Tobie da spokojną świadomość, że Twój pupil jest szczęśliwy i dobrze chroniony.