Dlaczego wybraliśmy wełnę i dlaczego jest ona najlepsza dla Twojego psa?

Dlaczego wybraliśmy wełnę i dlaczego jest ona najlepsza dla Twojego psa?

Wełna jest bardzo wdzięcznym i naturalnym materiałem popularnie wykorzystywanym w produkcji odzieży. Skoro dla siebie wybieramy ciepłe wełniane sweterki, to dlaczego nie wybrać ich też dla swoich pupili? Za wyborem wełny przemawia wiele korzyści – od samego początku tworzenia WOOLDOG wiedzieliśmy, z czego chcemy tworzyć swetry dla psów – w grę wchodziła tylko i wyłącznie wełna, a dlaczego – tego dowiesz się poniżej. W WOOLDOG kochamy wełnę.  


Nasza ekskluzywna odzież dla psa powstaje z najlepszych gatunków wełny, które są poddawane pieczołowitej selekcji i dokładnemu procesowi przygotowania. To sprawia, że każdy pies jest otulony miękkością, która gwarantuje nie tylko doskonały komfort termiczny, ale też poczucie bezpieczeństwa. Nasze swetry powstają z miłości do psów – w celu zapewnienia im tego, co najlepsze. Wełna jest tak naprawdę tylko narzędziem, dzięki któremu możemy uszczęśliwiać psy, a tak naprawdę liczy się przekaz, który niosą nasze produkty. Tym przekazem jest miłość do zwierząt.


Krótka historia wełny

Mało kto wie, że pierwsze wełniane materiały pochodzą z VII wieku p.n.e. Wełna, czyli naturalne włókno uzyskiwane z sierści owiec, kóz, wielbłądów i lam jest ceniona od wieków. O wełnie wspominano nawet w słynnym Kodeksie Hammurabiego i w tymże kodeksie możemy przeczytać o różnych rodzajach wełnianego sukna, które miało być wzorowane na sztuce Mezopotamii. Z biegiem czasu popularność wełny rosła – upodobali ja sobie między innymi Grecy i Rzymianie, a później jej sława obiegła cały świat. Ciekawostką jest fakt, że Titus Salt, człowiek, który wynalazł gręplarko-czesarkę, czyli urządzenie do czesania wełny, stał się dzięki swojemu wynalazkowi bajecznie bogaty.

Kiedy ludzie opanowali sztukę zgrabnego i szybkiego przygotowania wełny, nastąpił prawdziwy boom na wełniane elementy garderoby. Ukłon w stronę wełny zrobiła nawet sławna projektantka mody Coco Chanel, która lansowała na wybiegach tweed – materiał, którego nazwa wzięła się od rzeki Tweed, w której płukano wełnę. Dziś wełna jest znana na całym świecie, ale największe ilości najlepszej jakościowo wełny pochodzą głównie z Nowej Zelandii (nieprzypadkowo nazywanej krainą owiec), Australii, Wielkiej Brytanii, RPA i Argentyny.